ناتس ویکی

فندق

wholesaleمغز فندق کرنلو ناتس کالا hazelnut nutskala kernelo nutsbazaar

میوه فندق میوه‌ای درخت فندق است. این میوه کروی شکل و گرد است و طولش حدود بیست  میلی‌متر و قطرش متوسط پانزده میلی‌متر است و مانند گردو و بادام دارای پوسته سخت  است.

انواع مختلفی از نظر سایز فندق وجود دارند . میوه فندق زمانی که برسد از پوسته گل درخت بیرون می‌افتد. هسته بذر فندق خوراکی است و به عنوان خشکبار می‌توان آن را به صورت خام یا بو داده شده استفاده کرد. مغز فندق پوستی بسیار نازک دارد و معمولا به رنگ قهوه‌ای  است که پیش از مصرف براحتی آنرا جدا و مصرف می کنند.

بیشترین میزان فندق در کشورهای ترکیه، ایتالیا، یونان، ایران ، گرجستان، اسپانیا ، انگلستان و همچنین در  ایالات متحده است. در ایران اکثرا فندق در  مناطق اشکو رودسر گیلان و  شهسوار و رامسر در مازندران کشت می شود.

کاشت و برداشت فندق ایران در سالهای اخیر رشد قابل ملاحظه ای داشته و به مرحله صادرات نیز رسیده است.

 

بیشترین کاربرد  فندق در صنعت شیرینی‌سازی و شکلات سازی است.  مثلا با ترکیب آن با شکلات می‌توان شکلات های ترافل و همچنین محصولاتی کرم مانند نوتلا و فرانجلیکو تولید نمود. شاید مهمترین فراورده فندق روغن فندق است  که بسیار خوش‌طعم است و در پخت‌وپز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

مغز فندق از نظر میزان پروتئین و چربی  بسیار غنی و  علاوه بر آن حاوی مقادیر زیادی از ویتامین ب۱ و ویتامین ب۶ و میزان کمتری از دیگر ویتامین ها مانند انواع ویتامین‌های ب است.

 

 

 

 

مغز فندق کرنلو ناتس کالا hazelnut nutskala kernelo nuts bazaar wholesale

معمولا فندق را برشته و بوداده مصرف می کنند و تنها دلیل آن برای آسان‌تر کردن هضم  توسط کودکان و خردسالان می باشد. بعلاوه  که برشته کردن عمر نگهداری فندق را افزایش و مانع فساد آن می شود. معروف است به این دلیل آن را غذایی مناسب برای دریانوردان و مسافران در سفرهای طلانی مدت می دانستند.

 

درخت فندق در طول تاریخ برای چوب آن در مصالح ساختمانی و مصنوعات چوبی مورد استفاده قرار می‌گرفته‌است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *