مقالات

میوه خشک یا میوه تازه؟

میوه خشک قیمت بازار عمده ناتس کالا کرنلو صادرات export dried fruits kernelo nutskala bazaar nuts price

چرا میوه خشک؟

میوه های تازه تنها در فصول خود قابل دسترس هستند و به فاصله کوتاهی پس از رسیده شدن فاسد می گردند.  به همین  علت  انسانها از قدیم آن‌ها را در معرض نور آفتاب و یا در سایه خشک کرده و در طول سال مصرف می کردند.

همچنین در بعضی مناطق جهان بسیاری از میوه ها به دلیل آب وهوایی قابلیت پرورش ندارند و انتقال آنها از کشورهای دیگر مرقوم به صرفه نبوده است .ولیکن با پیشرفت علم و ابداع دستگاه های خشک کن امروزه خشک کردن انواع میوه ها متداول گشته و فراتر از مصرف داخلی میوه های خشک قابلیت صادرات پیدا کرده اند. میوه های خشک در حال حاضر به وفور در تمام روزهای سال در فروشگاهها قابل تهیه و مصرف هستند.

میوه خشک چیست؟

به طور کلی زمانی که میوه تازه همه آب موجود در خود را از دست دهد کمی تغییر شکل داده و میوه خشک نامیده می شود.

میوه خشک را میتوان عصاره میوه تازه نامید با خواص و فواید فراوانی که در خود دارد. شاید معروفترین میوه خشک از نظر تاریخی کشمش یا همان انگور خشک شده باشد که از دیر باز در ایران و کشورهای مختلف جهان شناخته شده بوده است.

kernelo nutskala raisin wholesale کرنلو ناتس کالا کشمش سایه میوه خشک عمده

در اثر خشک شدن میوه های تازه تمام قند و کالری میوه در مقیاس کوچکی داخل میوه خشک جمع شده و میوه خشک فاقد آب می شود.  گلوکز و فروکتوز دو نمونه از قندها در میوه خشک است. به عنوان کشمش 59٪ درصد ، خرما 66٪ ، آلو خشک 38٪ و زردآلو خشک 53٪ درصد قند طبیعی را دارا هستند.

مزایای مصرف میوه خشک در برنامه غذایی روزانه:

پزشکان توصیه می کنند گنجاندن یک وعده از یکی از انواع میوههای خشک در برنامه غذایی روزانه  فولات، کلسیم، آهن و پتاسیم بدن را تامین و ما را از مصرف قرص های ویتامین بی نیاز کنند. چون میوه خشک به حاوی مقدار فراوانی فیبر و منبع آنتی اکسیدان ها نیز هست.

امروزه آمارها نشان می دهند اشخاصی که روزانه میوه خشک مصرف کرده اند در مقایسه با دیگران که میوه خشک بندرت استفاده می کنند وزن کمتری دارند.ب

مصرف میوه های خشک کاهش خطر ابتلا به بسیاری از بیماری ها را ثابت کرده است. بیماریهایی مانند چاقی مفرط ، سرطان روده و معده ، یبوست مزمن ، کم خونی و غیره.

میوه خشک قیمت بازار عمده ناتس کالا کرنلو صادرات export dried fruits kernelo nutskala bazaar nuts price

انواع متداول میوه خشک در ایران:

کشمش

سیب خشک

برگه هلو

آلو خشک

زردآلو خشک

خرمالو خشک

آلبالو خشک

پرتقال خشک

کیوی خشک

توت فرنگی خشک

انجیر خشک

توت خشک

عناب خشک

موز خشک

انبه خشک

نارگیل خشک

آلو شابلون خشک

چگونه میوه خشک را نگه داری کنیم؟

بهترین روش برای نگهداری میوه های خشک قراردادن آنها در مکانهای خنک و بدور از نور مستقیم است. نگهداری در یخچال برای مناطق گرم و منازل بهترین گزینه است. با نگهداری میوه خشک در ظروف در بسته  عمر آنها بین یک تا سه سال بسته به نوع میوه خواهد بود.

ظروف پلاستیکی مانند ظروف ماکروویو و کیسه‌های پلاستیکی فریزر بهترین گزینه برای نگهداری میوه خشک است.

export price Dried Persimmons kernelo nutskala wholesale bazaar میوه خشک سیب خشک کرنلو ناتس کالا بازار عمده قیمت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *