خرما

چرا خرما ؟

فواید خرما خرما مضافتی بم عمده بازار kernelo dates mazafati wholesale bam city price amazon ajwa medjool

چرا باید خرما بخوریم:

قرن هاست میوه خرما غذای اصلی کشورهای خاورمیانه و اطراف آن بوده است ، تاریخچه کشت خرما در این منطقه به حدود هفت هزار سال باز می گردد.گسترش مصرف این میوه مفید به غرب آسیا و سپس شمال آفریقا ، اروپا ادامه یافت و امروزه خرما جزو پرمصرفترین میوه مناطق گرمسیری در سایر کشورها است.

اما سوال اساسی اینجاست که چرا باید خرما را در سبد غذایی روزانه خود بگنجانیم؟

به طور کلی هر عدد خرما حدود بیست کالری را شامل می شود، همچنین حاوی 3 میلی گرم کلسیم و حدود  5 گرم کربوهیدرات است.

خرما ها غنی از آنتی اکسیدان ها هستند. شاید بتوان گفت تانن ها مهمترین آنها است این تانن ها می توانند از آسیب سلولی جلوگیری و در برابر التهاب ها محافظت کنند.

خرما مضافتی بم عمده بازار kernelo dates mazafati wholesale bam city price amazon ajwa medjool

خواص و فواید خرما بر روی سلامتی بدن:

مهمترین مزایای خرما برای بدن عبارتند از رفع یبوست، تنظیم سطح کلسترول خون ، کمک به رفع اختلالات روده، کمک به مشکلات قلبی، رفع  کم خونی و درمان اختلالات جنسی در بزرگسالان.

حالا در ادامه جزییات این مزایا را مورد بررسی قرار می دهیم:

پوست و محتوای ظاهری خرما  باعث بهبود یبوست می گردد. شایان ذکر است فیبر موجود در خرما نیز برای دوری از سرطان سیستم گوارش بسیار پرفایده است.خوردن بیست تا چهل گرم فیبر در هر روز در جهت نرم شدن مدفوع و حرکت غذا در سیستم گوارش می شود.

رفع یبوست خواص خرما مضافتی بم عمده بازار kernelo dates mazafati wholesale bam city price amazon ajwa medjool

خرما و سلامت قلب:

خوردن چند خرما در روز کافی است آنتی اکسیدان هایی برای بدن تولید که در جلوگیری از سخت شدن شریان ها و ایجاد لخته موثر واقع شوند.

این آنتی اکسیدان ها باعث تحریک سلول های عروقی قلب شده و حذف کلسترول را باعث می شوند. خرما ماده ای به نام  ایزوفلاون  را داراست که خطر بیماری قلبی عروقی را کاهش می دهد.

خرما و تنظیم کلسترول بدن:

افراد سالم نیز با مصرف خرما می توانند میزان کلسترول بدن خود را تحت کنترل داشته باشد. به دلیل اینکه خرما حاوی کلسترول نمی باشد و  غنی از آهن بوده  و فیبر بیشتری نسبت به میوه موز را دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.