خرما

خرما ربی چیست؟

wholesale rabbi dates market bazaar medjool ajwa pakistani bulk price خرما ربی عمده صادراتی بازار کرنلو ناتس کالا قیمت

خرمای ربی یکی از انواع خرماهای ایرانی که قسمت اعظم تولید آن در استان سیستان و بلوچستان است .این خرما در چندین شهر این استان کشت میشود. شهرهایی مانند چابهار، سراوان، ایرانشهر، زابل و خاش از جمله مناطق کشت و تولید خرمای ربی است. قیمت خرما ربی در بین خرما های نیمه خشک در بازار خرماهای ایرانی نسبتا مناسب می باشد.

خصوصیات خرما ربی:

خرمای ربی دارای پوستی نازک، رنگی مشکی شبیه رنگ خرمای مضافتی اما با ظاهری چروک خورده، شیره زیاد، رطوبت کمتر، هسته ای کوچک و یکی زودرس ترین خرماهای ایران است.شیرینی خرما ربی تا حدی از خرمای مضافتی کمتر است و طعم بسیار مطلوبی و شکلاتی دارد.

این خرما یکی از خرما های خوشمزه ایرانی است که در زمان رسیدن کامل حالتی نیمه خشک پیدا می کند.

خرمای ربی به علت رطوبت پایین، خرمایی با ماندگاری بالا محسوب می‌شود و این امر باعث شده در بحث نگهداری با مشکلاتی همچون نیاز به سردخانه در طولانی مدت مواجه نباشد.

بازار خرما ربی:

امروزه در بازار خرما این محصول از خرماهای بسیار پر طرفدار است طوری که محصول آن پیش از تولید و برداشت توسط بازرگانان پیش خرید می شود. از این خرما به عنوان خرمای صنعتی هم استفادهای فراوانی در تولید فرآورده هایی چون شیره خرما، قند خرما، شکلات، لواشک، کلوچه و مواد اولیه برخی نوشابه ها می گردد.

قیمت خرما ربی بعنوان یک محصول صادراتی در سالهای اخیر در بازارهای بین المللی رشد داشته و با رشد صادرات و مصرف آن در بین مردم پیش بینی می شود این خرما سهم بیشتری ار بازار خرما را به خود اختصاص دهد.

خرما پاکستانی یا خرما ربی:

این خرما در کشورهای دیگر به نام خرمای پاکستانی معروف شده است که دلیل آن صادرات مجدد محصول از پاکستان به کشورهای دیگر است. بازرگانان پاکستانی به علت نزدیکی به استان سیستان و بلوچستان این محصول را فله خریداری کرده و پس از بسته بندی مجدد آنرا به نام خرما پاکستانی به کشورهای مانند چین ، کشورهای عربی ، اروپایی ، آسیای دور و استرالیا صادرمی کنند.

اما در سالهای اخیر با رشد صنعت بسته بندی و شبکه های تجارت جهانی ، رشد صادرات این خرما از ایران به کشورهای دیگر افزایش داشته و پیش بینی می شود بعد از خرمای پیارم یکی از خرماهای لوکس صادراتی کشور شود.

خرما ربی در بسته بندی

خرید خرما ربی صادراتی:

برای خرید خرمای ربی معمولا باید به خرما فروشی های معتبر مانند فروشگاههای آنلاین خرما و یا بازار عمده خرما ربی مراجعه نمایید.

این خرما هنوز در سوپرمارکت ها و خرده فروشی های زیادی رایج نشده و پیش بینی می شود در آینده ای نزدیک در کنار خرماهای مانند پیارم ، خاصویی مصرف کنندگان زیادی پیدا کند.

خرما ربی عمده

شما می توانید برای خرید جزیی و عمده خرما ربی صادراتی با تیم ناتس کالا در تماس باشید.

09023771052

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *