خرما

خمیر خرما

خرید فروش خمیر خرما عمده صادراتی بازار ناتس کالا قیمت بسته بندی kernelo dates paste wholesale supplier

خمیر خرما

میوه ها جزو مواد غذایی هستند که علاوه بر استفاده مستقیم می توانند فرآوری شده و بصورت فرآورده های متنوع مصرف شوند، خرما از آنجمله میوه های پرخاصیت  است که مزایا ،محبوبیت و طرفداران زیادی دارد. به دلیل شرایط نگهداری و بافت خرما ، تبدیل آن به فرآورده هایی مانند خمیر ، شیره و چیپس خرما جهت مصرف در همه فصول سال ضرورت دارد.خمیر خرما تازه یک محصول فرآوری شده از خرما بدون هیچ نوع گونه مواد افزودنی مصنوعی، نگهدارنده  محسوب می گردد. هر قاشق از این محصول تقریبا حاصل 5 الی 6 عدد خرمای تازه  است.

این محصول شیرین ارزش غذایی بسیار بالایی دارد و همچنین طبع آن گرم و تر می باشد، که با طبیعت افرادی با مزاج خشک بسیار سازگار است و جایگزین مناسبی نیز به جای مارمالاد برای تهیه انواع میان وعده ها می باشد.به دلیل کیفیت مناسب و خوب این محصول در کشور، خمیر خرما از طرفداران زیادی برخوردار شده است و افراد زیادی مشتریان خواهان این محصول هستند. خمیر خرما یکی از خوشمزه ترین فرآورده هایی است  که از خرما تهیه و به سبب ارگانیک بودن در بازار صنایع غذایی طرفداران بسیاری دارد.

 

خرید فروش خمیر خرما عمده صادراتی بازار ناتس کالا قیمت بسته بندی kernelo dates paste wholesale supplier

روش تهیه خمیر خرما:

خمیر خرما به روشهای مختلف مانند سنتی و صنعتی با استفاده از دستگاه های مختلف تولید میگردد. در هر کدام از این روشها باید خمیر خرماها در فضایی کاملا بهداشتی و عاری از هر گونه باکتری و میکروب تولید شوند. این محصول بسیار خوشمزه، دارای بافتی نرم و خرمایی رنگ می باشد و بعنوان یکی از محصولات مهم تولید شده از خرما، امروزه کاربرد بسیاری در صنایع غذایی پیدا کرده است که میتواند جایگزین بسیار مناسبی برای انواع شکر و یا شیرین کننده های مصنوعی باشد.

این محصول ترکیبی خمیرگونه است که برای ساخت آن ابتدا خرمای تازه، سالم و رسیده را شست و شو داده و پوسته و هسته آنها را جدا و سپس خرماها را با استفاده از دستگاه چرخ  و پس از کنترل درصد رطوبت به صورت خمیر درمی آورند.در  تهیه این محصول از هیچ گونه شیرین کننده های مصنوعی یا قند و شکر استفاده نمی شود.این محصول از خرماهای تازه و با کیفیت فرآوری شده که با رعایت کامل بهداشت تولید و آماده برای مصرف در بازارهای داخلی و صادرات به کشور های خارجی می باشد.

در تولید خمیر خرما پاستوریزه، ضایعات و هسته خرما جدا می گردد و این محصول خوشمزه و مقوی با مقدار معینی آب می جوشد، به عبارت دیگر خرما را با کمی آب و حرارت نسبتا ملایم ترکیب می کنند تا بافت خرما نرم تر شود سپس با استفاده از دستگاه های دیگر، مواد زائد خرما را مانند پوست، هسته و یک سری مواد دیگر از بین می برند و در نهایت خمیر خرمای پاستوریزه با میزان رطوبت های مختلف در دو دسته حاصل می شود.خواص بی نظیر و طعم دل پذیر خمیر خرما پاستوریزه سبب شده تا محبوبیت خاصی نسبت به سایر گونه های خود در بین عموم داشته باشد.

کیفیت خمیر خرمای تولیدی  نقش اصلی در افزایش و محبوبیت این محصول مفید و موثر را دارد. هرچه کیفیت تولید این محصول بالاتر و بهتر باشد، طبیعتا فروش این محصول نیز بیشتر خواهد شد و تولیدی کارخانه به طور قابل توجهی افزایش پیدا می کند.امروزه دستگاه های زیادی در زمینه تولید خمیر خرما پاستوریزه در کارخانه های خمیر خرما فعال هستند که از آن ها می توان تونل پخت گرما، مخزن دریافت و میکسر، دیگ بخار، کولینگ تاور و هسته گیر خرما نام برد.

 

خرید فروش خمیر خرما عمده صادراتی بازار ناتس کالا قیمت بسته بندی kernelo dates paste wholesale

قیمت،کیفیت و بازار خمیر خرما:

قیمت خمیر خرما به موارد مختلفی بستگی دارد، اولین فاکتور نوع خرما و کیفیت آن تاثیر بسزایی در طعم این محصول خواهد داشت.نوع دستگاه ، نحوه شستشو ، رطوبت و شرایط نگهداری از دیگر عوامل موثر بر قیمت خمیر خرماست. خمیر خرما در ایران معمولا از خرما کبکاب، شاهانی، مضافتی و سایر تهیه می گردد.خمیر خرمای پاستوریزه با رطوبت 25% که با نام خمیر نانوایی شناخته می شود و برای پخت و پز نان مورد استفاده می باشد.خمیر خرمای پاستوریزه با رطوبت 20% که در شکلات سازی و تولید بیسکویت استفاده می شود تا مغزی محکمی داشته باشد.خمیر خرما در انواع مختلف خمیر خرما چرخ شده (خام) و خمیر خرما پاستوریزه (پخته) تولید می گردد.

خمیر خرما چرخ شده (خام):

در دو رنگ تیره و روشن تولید می شود که خمیر خرمای تیره که از خرما کبکاب تولید می شود و خمیر خرما روشن  که معمولا با خرماهای دیگر مخلوط می شود تا رنگ آن روشن گردد.

خمیر خرما پاستوریزه (پخته): با رطوبت 25% و 20% تولید می شود که نوع اول (25%) با نام خمیر نانوایی شناخته می شود و برای پخت و پز نان کاربرد دارد، اما نوع دوم آن (20%) در صنعت شکلات سازی و بیسکویت برای اینکه محصول مغزی محکمی داشته باشد، کاربرد دارد.

خمیر خرما درجه یک در انواع خام و پخته تولید می شود که خمیر خرمای پخته با استفاده از روش پاستوریزه شدن تولید می شود چرا که این عملیات باعث کشتن باکتری ها و میکروارگانیسم های مضر و همچنین افزایش عمر مفید محصول می شود.خمیر خرما میزان غلظت بسیار زیادی دارد و به صورت نیمه جامد می باشد، رنگ این محصول به دلیل استفاده از عصاره خرما در آن به صورت قهوه ای است.

خمیر خرما چرخ شده که برخی آن را با نام خمیر خرما خام می شناسند، محصولی است که معمولا با استفاده از انواع خرمای کبکاب به عمل می آید که در دو نوع تیره و روشن تولید و به فروش می رسد.خمیر خرما چرخ شده از خرماهای مرغوبی به دست می آید که قبل از فرایند تولید با دستگاه های خاص باید به صورت کامل پوسته، هسته و ضایعات آن ها جدا شود.استفاده از خمیر خرما برای بدن بسیار مفید می باشد و سلامت و ایمنی بدن را کاملا تضمین می کند؛ این محصول از خرماهای تیره و روشن رنگ جنوب کشور مانند شاهانی و کبکاب تهیه می شود.

رنگ خمیر خرما چرخ شده یکی از مهم ترین مواردی است که باید به هنگام خرید به آن دقت کنید؛ از آنجایی که برای تهیه محصول از خرماهای تیره رنگ استفاده می شود، باید رنگ این محصول قهوه ای تیره باشد اما اگر رنگ آن روشن بود یعنی با خرماهای دیگری ترکیب شده تا رنگ آن روشن شود.نوع و کیفیت خرمایی که برای تهیه خمیر خرما از آن استفاده می شود نیز از اهمیت بالایی برخوردار است، چرا که میزان مرغوبیت آن را مشخص خواهد کرد.

 

خواص و مزایای خمیر خرما:

خمیر خرما دارای مواد معدنی از قبیل: مس، منگنز، کلسیم، منیزیم و سلنیوم، همچنین منبع خوبی از فیبر رژیمی، ویتامین ها و مواد معدنی است می باشد که جهت جلوگیری از پوکی استخوان و درد مفاصل کاربرد دارد..خمیر خرما چرخ شده دارای مشخصات منحصر به فردی است که باعث محبوبیت این محصول شده است.استفاده از خمیر خرما در رژیم غذایی فواید زیادی دارد چرا که می تواند به بهبود سلامت گوارش کمک کند.قیمت انواع خمیر خرما عمده صادراتی

خرید فروش خمیر خرما عمده صادراتی بازار ناتس کالا قیمت بسته بندی kernelo dates paste wholesale supplier

 

از خمیر خرما به عنوان جایگزین قند و شکر، برای تهیه انواع شیرینی، حلوا، کلوچه ,همچنین از این ماده غذایی می توان به عنوان یک وعده کامل و یا به صورت میان وعده استفاده کرد.این محصول در محکم شدن استخوان ها نقش بسیار موثری دارد.استفاده از خمیر خرما عملکرد دستگاه گوارش را مقدار قابل توجهی بهبود می بخشد.مصرف خمیر خرما برای درمان کم خونی یکی از بهترین مواد خوراکی محسوب می‌شود.
بعلاوه از گرفتگی عروق و ابتلا به بیماری های قلبی، جلوگیری می کند. این محصول کاملاً طبیعی و ارگانیک است و از هیچ گونه ماده افزودنی برای تولید آن استفاده نمی شود و کسانی که به شیرینی های صنعتی حساس هستند می توانند از خمیر خرما استفاده می کنند.

 

کاربرد های خمیر خرما:

این محصول لذیذ می تواند به همراه مغزیجات به عنوان میان وعده سالم و مقوی و در تهیه کیک و شیرینی به عنوان جایگزین شکر استفاده شود.علاوه بر استفاده از خمیر خرما در صنعت شیرینی پزی، این چاشنی برای موارد دیگری مانند استفاده در بسیاری از غذاها نیز کاربردی بوده و بهترین طعم را به آنها می دهد. از جمله مصارف صنعتی آن میتوان به صنعت شیرینی سازی، پخت کیک و شکلات‌سازی، صنایع تولید کننده بیسکوییت و کلوچه، صنایع آشپزخانه های خاص برای پخت حلوا،صنایع لبنی و بستنی و غیره اشاره کرد.

از این محصول برای تهیه حلوا خرما نیز استفاده می شود.خمیر خرما کاربرد بسیار زیادی در تهیه نان خرمایی دارد.این خمیر خرما را می توان به عنوان یک شیرین کننده طبیعی در اسموتی ها، بلغور جو دوسر، ماست و شیرینی پزی استفاده کرد.این محصول دارای میزان قند طبیعی است و نیازی به استفاده از شکر در تهیه انواع مختلف نان خرمایی نمی باشد.بنابراین می توان گفت با مصرف خمیر خرما، بدن به مواد غذایی زیادی نیاز ندارد زیرا این محصول حاوی گوگرد، مس، منیزیم و منگنز است.همچنین یک ماده بسیار مغذی است که نه تنها به عنوان صبحانه و عصرانه میتوان بعنوان غذا میل کرد، بلکه به عنوان چاشنی و یا مارمالاد میتوان برای تولید انواع شیرینی، کیک و حتی برای طبخ برخی از انواع غذاها از آن استفاده کرد.یکی از خوشمزه ترین انواع خمیرهای نانوایی، خمیر خرما پاستوریزه یا پخته شده می باشد که در بسته بندی های متنوع تولید و عرضه می شود.

خمیر  خرما معمولاً در کیک ها، نان ها، کلوچه های سنتی و همچنین غذاهای خاورمیانه، شمال آفریقا و هند استفاده می شود.برای تهیه دسرها و کلوچه های خرمایی همچون کلمپه کرمان کاربرد گسترده ای دارد.و نحوه استفاده از آن به عنوان جایگزین شکر تصفیه شده در دسرها به شدت افزایش یافته است.خمیر خرما عمده از فراورده های مهم خرما بوده که به دلیل کاربردهای فراوانی که در صنایع غذایی مختلف دارد از بازار فروش پررونقی برخوردار است.

 

بسته بندی خمیر خرما:

همچنین خمیر خرما شیرین در بسته بندیهای مختلف و اندازه های متنوعی تولید و عرضه می شود تا همه متقاضیان بتوانند با توجه به میزان مصرف و توان مالی این محصول خوش طعم را خریداری و استفاده نمایند. این محصول خوشمزه و کاربردی در بسته بندی های کارتنی به صورت عمده برای فروش در سراسر کشور و صادرات به سایر کشورها موجود می باشد.

انواع بسته بندی:

کارتن 5 و 10  کیلویی برای مصارف عمده فروشی و صادرات

بسته بندی ۵۰۰ و ۱۰۰۰ گرم برای مصارف شخصی در فروشگاههای خرده فروشی

 

خرید فروش خمیر خرما عمده صادراتی بازار ناتس کالا قیمت بسته بندی kernelo dates paste wholesale supplier

 

جهت دریافت قیمت انواع خمیر خرما عمده صادراتی با ما در تماس باشید:

WhatsApp: 989023771052

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *