مقالات

انواع سبزی خشک

قیمت سبزیجات خشک ناتس کالا کرنلو شوید خشک عمده dried herbs wholesale price mint dill

سبزی های خشک

انسانها در همه جای دنیا از قدیم به تولید و استفاده از سبزیجات در سفره غذایی خود اهمیت خاصی داده، و آنرا هم به صورت تازه وهم به صورت خشک شده مصرف کرده است. پرورش سبزیجات با توجه به آب و هوای هر ناحیه شرایط خاصی را می طلبد و در هر ناحیه از جهان انواع مختلفی از سبزیجات معروف و پرمصرف بوده است.به دلیل ماندگار کردن و در دسترس بودن انواع سبزیجات انسان روش خشک کردن آنها را پیش گرفت . در ابتدا روش های خشک کردن در زیر نور آفتاب و حتی سایه استفاده و با پیشرفت علم و اختراع دستگاهها روش های نوینی جهت خشک کردن سبزیجات بوجود آمد.قیمت انواع خرید سبزی خشک در بازار سبزیجات بر اساس فاکتور های متعددی بدست می آید که در ادامه به آنها اشاره می کنیم.

با وجود روشهای جدید هنوز در روستاها و حتی در خانه ها روشهای سنتی خشک کردن سبزیجات مرسوم است. امروزه با رشد شهرنشینی و اشتغال خانم ها در خارج از خانه ، تهیه ومصرف سبزی تازه کمی مشکل و اغلب مردم به خرید سبزیجات خشک بسته بندی روی آورده اند.

همچنین رستورانها و غذاخوری ها استفاده از سبزیجات خشک شده در طعم دهی به غذاها را به کار می گیرند. شایان ذکر است بعضی از سبزی ها کاربرد و مصرف بیشتری داشته و در بازار تقاضای بیشتری برای خرید و فروش دارند. سبزیجاتی مانند شوید ، نعنا از جمله محصولات کاربردی در بین سبزیجات هستند.

مزایا و کاربردهای سبزی خشک:

امروزه کاربرد سبزی خشک به علل مختلف نسبت به سبزیجات تازه پیشی گرفته است. یکی از دلایل آن مدت زمان نگهداری سبزی خشک نسبت به سبزی تازه بیشتر و بعلاوه در تمام فصول سال می‌توان از آن‌ها استفاده نمود.

تنوع سبزی خشک بسیار بیشتر از سبزی‌های تازه است . با وجود فروشگاه ها و سوپرمارکت ها امکان تهیه سبزیجات خشک بسته بندی شده برای همه فراهم شده است.همه مواد معدنی و ویتامین های سبزی تازه در سبزیجات خشک موجود است. اضافه بر آن با شست شوی سبزیجات و خشک کردن آنها ،آب اضافی محصول خشک و از نظر قیمت و مقدار تهیه آنها به صرفه تر می گردد.

و اما مهمترین مزیت تهیه  سبزی خشک به جای استفاده از سبزی تازه ،صرفه جویی در زمان تهیه  ، آماده سازی و حتی صرفه جویی در آب ، برق مصرف شده برای شستشو و نگهداری آنهاست.

انواع سبزی خشک:

اسفناج خشک

تره خشک

مرزه خشک

شنبلیله خشک

جعفری خشک

نعنا خشک

پونه کوهی

شوید خشک

ریحان خشک

گشنیز خشک

زیره خشک

رزماری خشک

ترخون خشک

پیازچه خشک

آویشن خشک

مرزنجوش خشک

تعیین قیمت سبزی خشک:

قیمت انواع سبزی خشک در فصل های مختلف سال متفاوت و وابسته به شرایط است، آب وهوا ، منطقه و میزان برداشت محصول در هر دوره و سالی متغیر است و همین عامل در قیمت تمام شده محصولات تاثیرگذار است. در سالهای اخیر با رشد تکنولوژی های خشک کن سبزیجات تنوع و مقدار سبزی های خشک بیشتر و با ورود دستگاههای بسته بندی رشد قابل توجهی در بازار سبزی خشک ایجاد شده است.

از دیگر عوامل موثر بر قیمت سبزی خشک کیفیت محصول برداشت شده در نواحی مختلف ایران است ، به عنوان مثال سبزی های برداشت شده در جنوب کشور به دلیل تابش آفتاب و خاک مناسب دارای کیفیت بهتر و مشتری پسند بودن محصولات دارد.نوع بسته بندی از دیگر عوامل موثر در قیمت سبزی خشک است.

بازار سبزی خشک:

با فرا رسیدن تابستان و برداشت محصول قیمت سبزی خشک کاهش و با آمدن فصل سرما و کاهش تولید سبزی تازه قیمت سبزی خشک در بازار خشکبار افزایش می یابد. در سالهای اخیر مازاد تولید سبزی های خشک کشور به کشورهای دیگر صادر و درآمد ارزی جالب توجهی برای بازرگانان این تجارت حاصل می شود.

بازار های سنتی سبزی خشک در حال تحول هشتند و شرکتهای بازرگانی در حال جایگزین شدن با حجره های قدیمی در بازار سبزیجات خشک و عطاری ها هستند. امروزه سبزی خشک کالایی کاربردی و با اهمیت در سراسر دنیاست و ایران با داشتن آب و هوای چهارفصل از بازیگران اصلی تولید سبزی های تازه و خشک در دنیاست.

***شرکت ندای میهن سبز انواع سبزیجات خشک را در بسته بندی های 100 گرمی تا 5 کیلویی تهیه و به مشتریان  عرضه می کند. جهت اطلاعات بیشتر و نحوه سفارش محصولات سبزی خشک با ما در تماس باشید:

WhatsApp:+989023771052

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *