مقالات

بازار و قیمت کشمش

قیمت کشمش بازار ناتس کالا کرنلو خرید فروش عمده صادرات ملایر price of raiain wholesale thompson sultana
انواع کشمش:

کشمش محصول خشک شده انگور به روش های مختلف است، کشمش ها معمولا به طور طبیعی طعم شیرین داشته و علاوه بر استفاده به عنوان یکی اسنک ها و تنقلات در صنعت آشپزی و پخت  شیرینی  در سراسر جهان استفاده می شوند.

کشمش بسیار مقوی و هم به صورت خام و یا پخت شده خوردنی خوشمزه و تقریبا ارزان قیمت هستند. کشمش حاوی کلسیم، پتاسیم، آهن و انواع ویتامین های مفید برای انسان است، در سالهای اخیر پزشکان به افراد با وزن بالا  مصرف آن را به جای قند اکیدا پیشنهاد می کنند.

چند نوع کشمش داریم؟

پاسخ به این پرسش سخت است. اما به طور کلی به اندازه و تعداد انگورهای دنیا می توان کشمش نام برد. ولی در دنیای تجارت مواد غذایی کشمش ها به چند دسته کلی تقسیم و بازاریابی و فروش روی آنها انجام می پذیرد.

شاید بتوان گفت امروزه دسته بندی کشمش ها در بازار بر دو فاکتور اساسی وابسته است:

  1. نوع انگور
  2. شیوه خشک کردن انگور

نام های شناخته شده در بازارهای بین المللی کشمش در دنیا عبارتند از:

کشمش های آفتابی – در این نوع طبقه بندی محصول انگور در زیر نور آفتاب خشک شده و پس از انجام چند عملیات مانند شستشو ، دم گیری و زدن روغن های خوراکی محصول را بسته بندی و به بازار عرضه می کنند. کشمش های پلویی از جمله این نوع کشمش ها هستند.

کشمش های تیزابی – این کشمش ها که خود به چند دسته تقسیم می شوند معمولا به کشمش های صنعتی معروف هستند و با محلول های قلیایی مجاز محصول انگور را که تاثیر بسیاری در رنگ و ماندگاری کشمش دارد خشک و بسته بندی می کنند.

کشمش های سایه خشک –  این نوع کشمش ها که در کشور ایران بسیار شناخته شده اند، در داخل اتاق ها و بدور از نور مستقیم خورشید خشک و کاملا طبیعی به بازار عرضه می شوند.

بدیهی است بتوان ده ها نوع کشمش را نام برد که قطعا همه آنها در یکی از گروههای بالا قرار می گیرد. نام های که اغلب در بازار مشتری درخواست میکند عبارتند از : کشمش تامپسون / آفتابی ، سبز ، طلایی / کالیفرنیا ، سلطانا که با درجه های مختلف از نظر اندازه و کیفیت دسته بندی می گردند.

بازار کشمش:

بازار کشمش در دنیا بسیار پررونق است و سالانه صدها هزار تن کشمش خرید و فروش می گردد. جالب است بدانید بیشتر محصول انگور دنیا با هدف تهیه نوشیدنی ها کشت و برداشت می شود و انگور به عنوان میوه خوراکی سهم کمی از تولید این محصول را شامل می شود.

کشورهای عمده تولید کننده کشمش در دنیا شامل ایران ، ترکیه ، ایالات متحده ، چین ، هند می باشند که علاوه بر مصارف داخلی مازاد محصول خود را صادر می کنند.

بازار کشمش در ایران به علت اینکه کشور ما یکی از قطب های تولید کشمش و انگور در دنیاست بسیار گسترده و پررونق است. شهرهای ملایر ، تاکستان ،کاشمر و  ارومیه از قطب های تولید کشمش ایران هستند. اگر چه در اکثر استانهای ایران بجز استانهای شمالی و جنوبی تولید انگور و کشمش رواج دارد.

قیمت کشمش:

قیمت انواع کشمش بر حسب نوع انگور ، فرآیند خشک سازی و کشش بازار و مشتری تعیین می شود. به عنوان مثال کشمش های طبیعی و ارگانیک قیمت بالاتری نسبت به کشمش های صنعتی دارند.

میزان کشت و برداشت نوع انگور نیز در قیمت کشمش تولیدی ناثیر داشته و برخی از کشمش ها مانند کشمش سبز قیمت بالاتری از سایر کشمش های ایرانی دارند.

صادرات کشمش:

آمار صادرات و تولید کشمش در ایران و جهان به شرح زیر است

آمار تولید کشمش در ایران و جهان قیمت صادرات world raisin producers wholesale

بسته بندی کشمش:

بسته بندی کشمش برای بازارهای بین المللی معمولا در کارتن های 9 ، 10 کیلویی است. اما برای مصارف شخصی این محصول در بسته بندی های 500 ، 900 گرمی برای عرضه در فروشگاهها ارائه می گردد.

نوع دیگری از بسته بندی کشمش نیز رای محصولات صنعتی و با کیفیت پایینتر نیز برای کشمش موجود است که بصورت فله ، در کیسه و گونی های 10 و 20 کیلویی ارسال می گردد. این نوع کشمش ها برای مقاصد آبگیری و شیره گیری مناسب بوده و عموما کشمش ها فشرده و بهم چسبیده اند.

کشورهای مقصد صادراتی کشمش:

محصول کشمش ایران به همه کشورهای دنیا بخصوص روسیه ، عراق ، کشورهای عربی ، آلمان ، انگلستان صادر می گردد.

***شرکت ندای میهن سبز انواع مختلف کشمش ایرانی را در بسته بندی های 400 گرمی تا 5 کیلویی تهیه و به مشتریان ایرانی و خارجی عرضه می کند. جهت اطلاعات بیشتر و نحوه سفارش محصول کشمش با ما در تماس باشید:

WhatsApp:+989023771052

1 دیدگاه در “بازار و قیمت کشمش

  1. بازتاب: Raisin supplier

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *